Rogaška klonila z vodilnimi, v Podčetrtku vnovič šentjursko slavje; Janina do 2. zmage; Jelša izgubila že v 1. četrtini; veterani odigrali 2. kolo

Pretekli košarkarski konec tedna je na našem območju ponudil dve zanimivi tekmi. V Rogaški Slatini je gostovala vodilna prvoligaška ekipa, ki ji domači izzivalci po slabi tretji četrtini niso bili kos. V Podčetrtku je bil sosedski derbi s Šentjurčani, ki so termalce ugnali tretjič v treh tednih.

Slatinske tribune so videle izjemno izenačeno prvo četrtino, navdušenje pa je domače navijače preplavilo v zadnjih dveh minutah prvega polčasa, ko je Rogaška s serijo 9:0 na glavni odmor odšla z osmimi točkami prednosti.

Drugi polčas so odprli s košem domači za 41:31, potem pa popolna zatemnitev za dobrih pet minut, ko se je igralo enosmerno, saj so Laščani naredili delnih 0:20! Rogaška je v tretji četrtini še znižala na štiri točke zaostanka, a so se gostje, ki pretežno uporabljajo šest igralcev in dve manj uporabljani menjavi, v 33. minuti znova bežali za 10 točk. Drobnjak je s serijo petih točk dve minuti pred koncem odprl tekmo, saj je bil izid 62:63. V končnici so Laščani zadeli vse mete iz igre …

Rogaška : Zlatorog 69:73 (21:22, 18:9, 10:24, 20:18)
Ferme 22, Drobnjak in Johns po 10, …

Damjan Novaković, Rogaška: “Odigrali smo dober prvi polčas, nato pa vse dobro zapravili v začetku drugega dela. V prvih petih minutah drugega polčasa smo tako v napadu kot v obrambi padli v črno luknjo. Laščanom smo dovolili, da se odlepijo na deset točk prednosti. Uspeli smo se sestavili in približali. Na koncu nam je za uspeh zmanjkalo zelo malo. Čestitam Laščanom za zmago in se zahvaljujem številni publiki za podporo.”

Aleš Pipan, Zlatorog Laško: “Pričakovali smo težko tekmo. Fantom čestitam za zmago. Rogaška je ekipa, ki je neugodna predvsem v domači dvorani. Igra zelo agresivno, a mi smo se na to dobro pripravili in našli prave odgovore. Naši košarkarji so, predvsem v drugem polčasu, s strpnostjo in osredotočenostjo prikazali pravo igro in zasluženo zmagali.”

§

Podčetrtani in Šentjurčani so se v nedeljski tekmi po dveh pokalnih pomerili še v okviru državnega prvenstva. Po začetnih 6:2 po skoraj polovici prve četrtine so gostje nadaljevali sanjsko, saj so do konca 10. minute dosegli delni izid 1:20! Na polovici drugega desetminutja je bila razlika najvišja na srečanju – 12:31. Končno se je odprlo tudi domačim, ki jim je do konca polčasa uspela serija 10:0.

V 25. minuti so termalci znižali na 32:36, Tajfun pa je pred zadnjo četrtino branil prednost ducata točk. V 34. minuti so Podčetrtani še zadnjič prišli bližje, in sicer na 48:55. Šentjurčanom je nato uspela serija 0:8, kar je tudi odločilo sosedski obračun

Terme Olimia Podčetrtek : Tajfun 52:67 (7:22, 15:9, 15:18, 15:18)
Julević in Strnad po 11, …; Sarajlija 16, Vujasinović 13 (10 podaj), Spicer 10, …

Boris Zrinski, Terme Olimia Podčetrtek: “Žal nam danes ni uspelo. Ponavljajo se nam tekme, ko se po slabem začetku vrnemo, a ko pridemo bližje, z nekaj nespametnimi potezami znova poskrbimo, da se nasprotnik odlepi. Vsekakor je to segment, na katerem bomo morali delati.”

Jurica Golemac, Tajfun: “Mislim, da smo odigrali odlično tekmo, še posebej smo lahko zadovoljni z obrambnim segmentom igre. Vsi igralci so dali vse od sebe, z borbenostjo so nadoknadili tudi odsotnost Brodnika. Fantom bi čestital, za podporo pa bi se zahvalil tudi našim odličnim navijačem.”

12. Portorož 1/7 9

Rogaška bo v sredo, 7. decembra, ob 19.00 v povratni pokalni tekmi gostila tretjeligaša Nazarje. V petek, 9. decembra, bo v hruševski dvorani ob 19.00 na sporedu prvo pokalno srečanje z Zlatorogom. V soboto, 10. decembra, bo Rogaška gostovala v Šenčurju, Podčetrtani pa bodo istočasno, ob 19.00, gostili drugo gorenjsko ekipo v ligi. V ponedeljek, 12. decembra, ob 18.45 bo v Šentjurju tekma s Portorožem.

§ §

Slatinske košarkarice so uspele priti do druge zmage, to pa jim je uspelo proti mladi domžalski vrsti, kjer je 15-letna Ksenija Mitrić dosegla 20 točk.

Gostiteljice so si varno razliko nabrale na začetku drugega polčasa, gostje pa so znižale povsem ob koncu.

JANINA : DOMŽALE 52:45 (17:12, 13:15, 10:7, 12:11)
Tomić 15, Đurić 12 (7 podaj), Bastašič 9 (5 prid. žog), …

Slobodan Rmuš, Janina: “Zaslužili smo si zmago z višjo razliko. Nikakor nismo uspeli ustaviti Mitrićeve. Če bi nam stekel met za tri točke, bi bila zmaga še prepričljivejša. Odlično tekmo je odigrala kapetanka Tina Bastašič.”

9. Domžale 0/8 8

Naslednjo soboto bo Janina ob 17.30 gostila Mariborčanke.

§ §

Šmarski košarkarji so na gostovanju v Zasavju slabo začeli, kar se je pokazalo za odločilno.

Zagorje : Jelša 96:75 (33:13, 26:21, 21:26, 16:15)

Fideršek 19, Cmerešek 16, Habot 13, Hrovat 10, …

7. Parklji mladi 0/6 6

V petek, 9. decembra, je na sporedu gostovanje pri mladih Parkljih v Ljubljani.

§ §

V drugem kolu Veteranske lige Kemoplast Kozjansko smo videli dve zelo zanimivi tekmi. Obe ekipi, ki sta v prvem krogu zmagali sta tokrat izgubili in ker je ekipa ŠD Šmarje izgubila z manjšo razliko, se je kljub porazu povzpela z drugega na prvo mesto lestvice.

V prvi tekmi večera je domača ekipa Dren Lesično, ki je bila v prvem krogu prosta, zmagala proti Planini in napovedala, da se bo tudi letos borila za sam vrh lestvice.

Še bolj izenačena pa je bila tekma med lanskimi prvaki iz Podčetrtka in ekipo ŠD Šmarje. Slednji so izredno slabo začeli in v prvi četrtini dosegli le tri točke. Nato pa so v drugi četrtini že skoraj ujeli nasprotnike. V drugem polčasu sta bili ekipi ves čas tesno skupaj, na koncu pa je tekmo odločil najboljši posameznik kroga Sebastjan Ivačič, ki je dosegel 35 točk in odločilno trojko manj kot tri sekunde pred koncem tekme. (R.G.)