Tajfun do pete zmage; Johns MVP kola

Košarkarji Tajfuna so kot zadnja ekipa z območja končali s tekmami v tem koledarskem letu. Sinoči so v Škofji Loki v zaostali tekmi 11. kola prvoligaškega tekmovanja vpisali peto zmago, s katero se bližajo sredini lestvice.

Gostitelji so imeli rahlo pobudo do 5. minute, Šentjurčani pa so s serijo 0:8 prešli v vodstvo in prednost, kar je pozdravila tudi navijaška zasedba Šentjurskih vitezov.

Domači so v 12. minuti izenačili na 19, potem pa je Tajfun s sedmimi točkami Malcolma Granta v 15. minuti povedel z identično razliko. V 20. minuti je Khaliq Spicer po podaji Daniela Vujasinovića zabil za 24:35, a je bila razlika ob polčasu le pol ducata točk.

Ločani so v tretji četrtini dvakrat prišli na štiri točke zaostanka, s serijo 0:8 pa se je Tajfun v 27. minuti odlepil na 12 točk razlike. Gostje so v tem delu igre prednost največ dvignili na 15 točk, a se zasedba izpod Lubnika ni predala in v 32. minuti znova prišla na šest točk zaostanka. Grant je v 35. minuti zadel eno od svojih štirih trojk za 52:64, Matic Maček pa je dve minuti s trojko Tajfunovo prednost povišal na 14 točk. “Ulitkarji” so do konca tekme še uspeli znižati na devet točk, a zmaga gostov ni bila ogrožena.

LTH Castings : Tajfun 62:73 (13:17, 16:18, 14:19, 19:19)
Grant 18, Spicer 17 (9 skokov), Maček 10, …

Jurica Golemac, Tajfun: “Mislim, da smo zasluženo prišli do nove zmage, čeprav danes nismo bili povsem pravi. Škofjeločani so odigrali odlično tekmo, za kar bi jim čestital. Vsekakor pa bi se za podporo rad zahvalil našim navijačem, ki so bili znova naš šesti igralec.”