Rogaška igraje do zmage nad mornarji, Podčetrtani znova popustili na koncu; Šmarčane oskubili Vrani

Slatinčani s skromnimi Portorožani niso imeli težav. Foto: KK Rogaška.

V sobotnem terminu moškega košarkarskega prvoligaškega tekmovanja sta domači tekmi odigrali ekipi iz Podčetrtka in Rogaške Slatine. Bolj zadovoljni so lahko v steklarsko-zdraviliškem mestu, saj so v sedmi tekmi dosegli četrto zmago. Podčetrtani so znova vse zapravili v zadnji četrtini …

Šenčurjani so v Podčetrtek prišli brez treh kaznovanih igralcev, vendar je dejansko manjkal samo eden od pomembnejših košarkarjev Gorenjcev. V prvi četrtini je najvišja razlika znašala dve točki, gostitelji pa so v 13. minuti povedli s 27:20. Že tri minute kasneje je gostujoča zasedba izenačila, ob polčasu pa so domači vodili za točko. V 29. minuti so Podčetrtani po trojki Strnada povedli 56:48, pred zadnjo četrtino pa so vodili za sedem točk. Gostje so se v 34. minuti po dolgem času dokopali do vodstva, potem pa kar tri minute nobena od ekip ni dosegla točke. V končnici je bilo veliko prostih metov, edini koš iz igre pa so dosegli gostje, ki so se veselili tretje prvenstvene zmage.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ŠENČUR GGD 65:69 (18:16, 18:19, 22:16, 7:18)
Julević 15, Strnad in Cerkovnik po 10, …

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka: “Ponovile so se nam podobne težave kot na prejšnjih tekmah. Ko smo prišli do prednosti sedmih točk, smo nerazumljivo popustili in dovolili Šenčurjanom, da so prišli do zaslužene zmage.”

Portorožani so bili v Ratanski vasi v prvem polčasu in delu tretje četrtine še enakovredni Slatinčanom, potem pa je razlika narasla.

ROGAŠKA : PORTOROŽ 92:64 (21:19, 24:18, 21:17, 26:10)
Đuranović 22, Fon 21, Davis 15, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Nismo odigrali posebej dobre tekme, kljub temu pa smo prišli do dveh novih točk. Čestitam svojim fantom za zasluženo zmago.”

Ostale tekme

LTH CASTINGS : ZLATOROG LAŠKO 75:77

KRKA : HOPSI POLZELA 83:80 (sreda)

UNION OLIMPIJA : TAJFUN 88:71 (petek)

SIXT PRIMORSKA : HELIOS SUNS (nedelja, 17.00)