Presenečenje v finalu pokala kozjanske lige

prve tri ekipe pokala SZ Kozje 2016Na predzadnjo oktobrsko nedeljo je Športna zveza Kozje organizirala tradicionalno pokalno tekmovanje v malem nogometu. Pravico nastopa so imele ekipe, ki v letošnji sezoni nastopajo v Ligi malega nogometa AS System Kozjansko ter Veteranski ligi malega nogometa Kozjansko.

Turnirja se je udeležilo pet ekip, štiri iz članske in ena iz veteranske lige. In ravno veteranska ekipa Simpl Žegar je bila največje presenečenje turnirja, saj je najprej izločila ekipo ŠD Podsreda, nato pa še prvake članske lige, ekipo Vulkanizerstvo F1 ter se uvrstila v finale. Tam se je pomerila z ekipo Panterji Prevorje, ki je v drugem polfinalu ugnala ekipo ŠD Zagorje. V lokalnem derbiju so bili uspešnejši igralci s Prevorja, ki so se tako prvič veselili naslova pokalnega zmagovalca, zadovoljni so lahko bili tudi drugouvrčeni igralci z Žegra, tretje mesto pa je šele po streljanju kazenskih strelov osvojila ekipa Vulkanizerstvo F1. (R.G.)