Slatinčani iz Hruševca z nasmeški

bratoz in davisŠele prvič v tej sezoni sta se na uradni tekmi srečali prvoligaški ekipi Tajfuna in Rogaška. V hruševski dvorani, kjer so bili navijači obeh ekip glasni praktično vseskozi, so bolje začeli Slatinčani in povedli za 7 točk, a je Tajfun v 7. minuti izenačil. Kmalu za tem so gostje znova vodili za 7.

Sredi druge četrtine so Šentjurčani prevzeli vodstvo, ki so ga dosegli z visoko podajo Sandija Čebularja Terellu Parksu, ki je atraktivno zaključil akcijo. Rogaški je kmalu uspel niz 10 točk, polčas se je zaključil s tesnih 30:31.

V začetku tretjega dela je prednost Slatinčanov narasla na 9 točk in se v naslednjih minutah večkrat ponovila. Malo pred iztekom 30. minute je Primorac z eno od 10 trojk ekipo iz Obsotelja povedel v vodstvo za 13, v 32. pa je bila razlika najvišja – 16. Po dveh nešportnih napakah Davisa v kratkem obdobju (po tekmi je moral dopinški komisiji oddati tudi urinski vzorec) se je Tajfun uspel približati le na štiri točke. Vseeno so v sami končnici igro nadzirali gostje, ki so na vsako uspešno akcijo Tajfuna tudi sami odgovorili z enako mero.

Tajfun : Rogaška 77:84 (16:19, 19:20, 13:20, 29:25)
Bratož 16, Ponjavić in Čebular po 13, …; Ferme 19, Primorac 13, …

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Čestitke Rogaški za zmago. Bola je boljša in zasluženo zmagala.”

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Vodili smo že za 16 točk, a po lastnih neumnostih morali trepetati za zmago do zadnje sekunde, saj smo Tajfunu dopustili, da se je približal na vsega šest točk zaostanka. Kljub temu je naša zmaga zaslužena. Jasno je, da šentjurska ekipa brez Ceole Clarka ni enaka. Zahvalil bi se vsem našim navijačem, ki so nas prišli vzpodbujati tudi na gostovanje.