Dobovec v Mariboru ni izkoristil večih prednosti; zaključena liga Šentjur – dvojni prvaki Loški Hopsi; veteranski prvaki lige Kozjansko – ŠD Imeno

remax maribor dobovec 2015

Na derbiju 1. slovenske futsal ligi so v mariborski dvorani Tabor pri ambicioznem ligašu povedli z 0:2, a so gostitelji izenačili. Črno-beli so povedli še dvakrat, a so Mariborčani obakrat ujeli goste, nazadnje 30 sekund pred koncem srečanja.

RE/MAX Maribor – Dobovec Pivovarna Kozel 4:4 (0:2)
0:1 Kordiš (8.), 0:2 Vojsk (10.), 1:2 Simeunović (26.), 2:2 Čeh (31.), 2:3 Marot (34./10m), 3:3 Simeunovič (38.), 3:4 Kroflič (40.), 4:4 Fideršek (40.)

Estudiantes ŠKMŠ : Šentvid Kavabar As 2:5
Loški Hopsi Plank : Bogi team Bohorč 0:3 b.b.
Alfagrad : Trdoglavci 1:1
Error Team : Vilkograd 0:3
Roal biro : Šejki Dubaj 3:2
FTA Oset , Mladiči Avto Krka prosta

Lestvica: š.t. z. n. p. točke d. p. g.r.

14. Error team 19 1 2 18 5 49 112 -63

Ru. k.: Špan , Tojnko (Šentvid Kavabar As)
Korošec, Peček , Mlinar (Error team)
Kunstič T. (Vilkograd)
Amon (Šejki Dubaj)
Rd. k.: Čujež (Alfagrad)
Kazni: Čujež (Alfagrad) prepoved igranja 1 tekme (rd. k.)
Korošec (Error team) prepoved igranja 1 tekme (2 ru. k.)
Brumen (Error team) prepoved igranja 1 tekme (2 ru. k.)
Čadej (Šejki Dubaj) prepoved igranja (suspend)

14. Šejki Dubaj 11 4
Nagrado za Fair play  prejme ekipa FTA Oset: odigrane vse tekme in najmanjše število kartonov.

Strelci:
1. Roman Iskrač 44
2. Matic Lokovšek 29
3. Aljaž Hrovatič 25
4. Aljaž Plavsteiner 22
5. Miha Golob 18

V nedeljo, 25. 10., sta bili na sporedu tudi finalni tekmi pokalnega tekmovanja. Levada je v malem finalu ugnala Alfagrad s 4:2. Isti izid je bil do sredine drugega polčasa velikega finala med Bogi teamom Bohorč in Loškimi Hopsi. Zaradi incidenta je bila tekma prekinjena, naslov pa so osvojili prvaki lige.

§ § §

Derbi predzadnjega kroga v Ligi malega nogometa AS System Kozjansko je bila tekma med vodilnima ekipama Vulkanizerstvo F1 in ŠD Podsreda, ki se je končal z neodločenim izidom. To je izkoristila ekipa Panterji Prevorje, ki je po zmagi nad lokalnimi tekmeci Simpl Okna Stopar prehitela ekipo ŠD Podsreda, vodilni ekipi Vulkanizerstvo F 1 pa se je približala na dve točki. V zadnjem krogu se bosta ekipi Panterji Prevorje in ŠD Podsreda pomerili še med sabo, medtem ko imajo branilci naslova vsaj na papirju nekoliko lažjega tekmeca. Izmed ostalih tekem velja izpostaviti prvo letošnjo zmago ekipe ŠD Lesično, ki je prišla sploh do prvih točk letos. (R.G.)

ŠD BUČE : ŠD LESIČNO 2:3

Strelci: Plevnik, Šket / Gubenšek 2, Bidar M.

Zmagovalci veteranske lige – ŠD Imeno

Pred pričetkom zadnjega kroga Veteranske lige v malem nogometu Kozjansko v organizaciji Športne zveze Kozje je bila odigrana še zaostala tekma med vodilnima ekipama ŠD Imeno in ŠD Podsreda. Bolje so začeli igralci iz Imenega, ki so prvi zadeli in dobili prvi polčas, v drugem polčasu pa je ekipa ŠD Podsreda prevzela pobudo in zabeležila zanesljivo zmago s katero se je nasprotnikom približala na točko zaostanka. Ekipa ŠD Imeno je za osvojitev naslova prvaka potrebovala zmago v zadnjem krogu proti zadnjeuvrščeni ekipi ŠD Kozje, ki pa se jim je dobro upirala, na koncu pa le priznala poraz. Ekipi ŠD Podsreda tako niti zmaga v zadnji tekmi proti ekipi ŠD Bistrica ni pomagala k obranitvi lanskega naslova. Bistričani so bolje začeli in dobili prvi polčas s tremi zadetki prednosti, v drugem polčasu pa so zadevali le še igralci iz Podsrede, ki so tako na koncu s točko zaostanka osvojili drugo mesto. Ekipa ŠD Bistrica je ligo končala na tretjem mestu, osvojila pa je še pokal za fair play zaradi najmanjšega števila prejetih kartonov. Naslova prvaka pa se je drugič v sedmih sezonah veselila ekipa iz Imenega, ki je tako iz rok predsednika Športne zveze Kozje Romana Gradiška in vodje tekmovanja Jožeta Zajca prejela pokal za prvo mesto in veliki prehodni pokal. Pokal za najboljšega strelca je prejel Uroš Češnovar iz ekipe ŠD Podsreda, ki je zadel šestnajstkrat, štirikrat manj je zadel njegov soigralec Damjan Božičnik, še po zadetek manj pa sta dosegla Boštjan Ceraj (ŠD Imeno) in Franjo Žlender (ŠD Bistrica). (R.G.)