Košarka: Šentjurčani pokorili Laščane tudi brez Clarka; Podčetrtčani uspešni v Črnomlju; Slatinčanke klonile z Zasavkami; prva zmaga Jelše; rezultati veteranske lige

kosarka_zogaKošarkarji Tajfuna tudi po svoji 14. tekmi Lige Telemach ostajajo neporaženi. Tokrat so na derbiju prvouvščenih ekip premagali Zlatorog s 67:60, pri tem pa niso mogli računati na pomoč obolelega Ceole Clarka.

Gledalci v dvorani Hruševec so videli zanimivo in borbeno košarkarsko predstavo, ki so jo gostitelji sebi v prid odločili šele v zadnji četrtini. Od zaostanka 51:54 v 35. minuti so z delnim izidom 8:0 in dvema trojkama Domna Bratoža prišli na 59:54. Gostje so se sicer še približali na koš ali dva zaostanka, toda v zadnjih treh minutah so prehitro zaključevali napade, izbirali neizdelane mete na koš in tako ostali brez tretje zaporedne zmage v državnem prvenstvu.

Tajfun se je znova izkazal s kolektivno igro – dva igralca sta dosegla po 15 točk (Djordje Lelić in Domen Bratož), dva pa po 11 (Dragiša Drobnjak in Stanko Sebič), pri Zlatorogu pa je bil s statističnim indeksom 26 najboljši Igor Tratnik (17 točk, 7 skokov, met iz igre 7:9). Tokratno tekmo so popestrile plesalke plesne šole Pleši z mano – skupina Šmarje pri Jelšah in ansambel Pik. Srečanju sta prisostvovala tudi predsednik Košarkarske zveze Slovenije Matej Erjavec in direktor reprezentanc Matej Avanzo.

Rogaška je že med tednom odigrala tekmo v Novem mestu in izgubila za 9 točk. Za uteho Slatinčanom ostaja, da je Sandi Čebular zbral največ indeksnih točk, skupaj 30, in postal najkoristnejši igralec kola.

V naslednjem kolu v soboto, 31. januarja, bo Tajfun gostoval v Portorožu. Rogaška je prosta.

TAJFUN : ZLATOROG LAŠKO 67:60 (19:22, 17:11, 8:12, 23:15)
Bratož in Lelić po 15, Drobnjak in Sebič S. po 11, …

2. SKL

Podčetrtčani so pri četrtouvrščeni ekipi v Beli krajini v prvem polčasu zaostajali največ 14 točk. Pred koncem tretje četrtini so domačine ujeli in prehiteli. Sledile so povsem izenačene minute. V zadnji minuti je Aljoša Remus dvakrat zadel za dve točki, potem pa je za končni izid vsaka ekipa s prostih metov dodala še po eno.

Naslednjo tekmo bodo termalci odigrali že v petek, 30. janurja, ko bodo gostili Slovan.

KOLPA ČRNOMELJ : TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:80 (22:14, 15:17, 22:28, 19:21)
Žvan 17, Remus in Kavgič (9 skokov) po 16, …

§ § §

V 11. kolu 2. ženske košarkarske lige so Slatinčanke izgubile z ekipo iz Trbovelj. Naslednji viked so dekleta prosta, v soboto, 7. februarja, pa bo v Janini tekma s Škofjeločankami.

4. SKL – vzhod

Šmarski košarkarji so končno prišli do prve zmage! Naslednjo soboto je na vrsti gostovanje pri vodilnem Vojniku.

Jelša Šmarje : Ruše 67:60 (6-11, 24-13, 14-20, 13-16)

§ § §

Četrti krog Veteranske lige Kemoplast Kozjansko je prinesel dve tekmi z različnima potekoma. V prvi tekmi sta se pomerili ekipi iz Lesičnega in Šentjurja. Prva četrtina se je končala z dvema točkama prednosti za ekipo iz Lesičnega, polčas z devetimi, pa tudi tretja in četrta četrtina sta šli v njihovo korist, kar je pomenilo drugo zmago za ekipo Drena in že tretji poraz za branilce naslova iz Šentjurja.

V drugi tekmi sta se pomerili dve še neporaženi ekipi. Bolje je začela ekipa ŠD Šmarje, ki je dobila prvo četrtino in tudi prvi polčas. Prednost se je v drugem polčasu začela topiti, vendar so bili po tretji četrtini še vedno v manjšem vodstvu. V zadnji četrtini pa je ekipa iz Podčetrtka stopila na plin, preobrnila rezultat in zabeležila še tretjo zmago v letošnji sezoni. (R.G.)