Košarka: Tajfun prvič kllonil; Podčetrtčani s šesto zaporedno zmago; rezultati VLK Kozjansko

kosarka_zogaV prvi košarkarski ligi se je s porazom pri Portorožu končala šentjurska serija zmaga, ki se je konala pri številki 14. Če štejemo še zmage s konca lanske sezone, je serija skupno znašala 19!

Tokrat košarkarjem Tajfuna enostavno ni stekel met, saj so gostitelje npr. nadskakali s 30:45. Za 2 točki so metali 35 %, za tri pa le 17 %.  Prvi strelec ekipe Lelić je sicer dosegel 13 točk, a je bil njegov mest iz igre 1/11.

Rogaška je bila v tem kolu prosta.V sredo, 4. februarja, bo v mestu vrelcev pob 18.30 pripravljalno srečanje z zagrebško Cibono.

Naslednjo soboto, 7. 2. , bo ob 19. uri Tajfun gostil Šenčurjane, Slatičani pa bodo ob istem času začeli tekmo v Grosuplju.

PORTOROŽ : TAJFUN 74:56 (11:10, 19:17, 23:16, 21:13)

§ § §

Podčetrteški košarkarji nadaljujejo s serijo zmag v 2. slovenski košarkarski ligi. V petkovi tekmi so prepričljivo odpravili drugo ljubljansko ekipo. Jure Štruc je za zmago prispeval kar 7 trojk.

Naslednjo soboto je na vrsti gostovanje v Škofji Loki, ki skupaj z njimi drži vrh lestvice.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : SLOVAN 86:67 (16:16, 27:24, 24:10, 19:17)
Štruc 23, Kavgič 21, Žvan 15, Remus 10, …

§ § §

V petem krogu Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko smo ponovitev tekem izpred štirinajstih dni. V prvi tekmi se je ekipa ŠD Kozje komaj zbrala v zadostnem številu, da je lahko odigrala tekmo. Kljub temu so se v prvi četrtini še dobro upirali favorizirani ekipi iz Lesičnega. V drugi četrtini se je razlika še nekoliko povečala, najbolj pa je narasla v tretji četrtini, ko so Kozjani zgrešili večino metov, nasprotniki pa s protinapadi višali razliko do končne zmage s katero so začasno zasedli vrh lestvice, vendar s tekmo več od drugih ekip.

Tudi v drugi tekmi je zmagala ista ekipa kot pred štirinajstimi dnevi, tokrat sicer brez podaljškov. Tudi tu smo videli izenačeno prvo četrtino, potem pa so igralci ekipe ŠD Šmarje ušli na razliko približno desetih točk, ki so jo uspešno držali do zaključka ter branilcem naslova prvaka, ekipi KK Šentjur 2000 zadali še četrti zaporedni poraz. (R.G.)